POZNAJ NASZE
ROZWIĄZANIA

Dowiedz się więcej o fotowoltaice, pompach ciepła,
rekuperacji i izolacjach polimocznikowych.

Pompy ciepła Nibe – opinie o poszczególnych modelach

Opublikowano:  22 listopada, 2021

Pompy ciepła marki Nibe są sprawdzonym sposobem na ogrzewanie budynków oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Renomowana marka to gwarancja jakości, ale czy dobre oceny produktu podzielają także użytkownicy systemu? Poznaj praktyczne informacje na temat pompy ciepła Nibe – opinie fachowców i osób, które na co dzień korzystają z systemu. Dowiedz się, czy warto postawić na tę markę i jakie modele sprawdzają się najlepiej.

Kim jest marka Nibe?

Nibe to firma ze Szwecji, która działa na rynku od roku 1952. Z pewnością można ją określić mianem największego producenta urządzeń grzewczych na rynku europejskim. W ofercie Nibe znajdziesz systemy grzewcze, elementy grzewcze, a także kominki. Bogate doświadczenie zaowocowało wdrożeniem nowych rozwiązań dla domów energooszczędnych. Specjalizacją Nibe jest produkcja energooszczędnych pomp ciepła. Całkowicie bezobsługowe urządzenia pobierają ciepło z dolnego źródła i należą do technologii przyszłości dla budynków przemysłowych, wielorodzinnych i jednorodzinnych. 

Pompy ciepła Nibe – opinie

Produkty marki Nibe cieszą się uznaniem u klientów. Do ich zalet należy szeroki zakres pracy (pompa ciepła może działać nawet przy temperaturze -25°C), wysoka efektywność, łatwa integracja z panelami fotowoltaicznymi i kolektorami słonecznymi, wiele dostępnych funkcji, cicha praca, niska awaryjność i łatwość obsługi. Pompy ciepła Nibe opinie i dobre oceny zawdzięczają przemyślanym projektom i analitycznemu podejściu do potrzeb klientów. Do tej pory nie ma wielu negatywnych not ze strony klientów oraz ekspertów. Z całą pewnością możemy polecić tę firmę.

Nibe AMS 10-12 – opinie o produkcie

Jeśli chodzi o Nibe AMS 12-10 opinie klientów napawają optymizmem. Model AMS 10-12 posiada wbudowaną funkcję chłodzenia aktywnego. Jest ona realizowana przez odwrócenie obiegu. Dzięki zaprojektowanemu systemowi chłodniczemu w jednostce zewnętrznej AMS 10 odzyskuje ciepło z wody, które następnie wyrzucane jest na zewnątrz. W wyniku takiego działania pompa pełni funkcję chłodzenia. Niska awaryjność oraz funkcjonalność to cechy, dzięki którym Nibe AMS 12-10 opinie posiada zadowalające. Klienci docenili wysoką niezawodność produktu oraz jego wysokie parametry techniczne.

Nibe AMS Split 10-8 – opinie o produkcie

Każdy, kto chce uzyskać wysoką efektywność energetyczną powinien rozważyć zakup modelu Nibe AMS Split 10-8. Opinie również w tym przypadku są pozytywne. Temperatura zasilania pompy to 58 °C. Również ten model ma wbudowaną funkcję odwróconego obiegu, która zapewnia jej odszranianie. Dzięki technologii inwertorowej Nibe Split cechuje niski prąd rozruchowy. Model Nibe AMS Split 10-8 opinie i pozytywne komentarze zawdzięcza solidnemu wykonaniu  i aspektom praktycznym. Produkt wyróżnia także niska klasa energetyczna A++. Trzeba przyznać, że ta pompa ciepła powietrze-woda jest efektywna i wykonana z dbałością o szczegóły. Jej maksymalna moc grzewcza to 16 kW. Jest to wartość, która w pełni wystarczy do użytku w domu jednorodzinnym. 

Nibe F2040 12 kW – opinie o produkcie

Nowa jednostka zewnętrzna to typ pompy powietrze-woda. Zdecydowaną zaletą produktu, docenioną przez klientów jest prosta budowa i intuicyjny interfejs. Warto dodać, że do pompy można dokupić całą gamę akcesoriów, które poszerzą jej zakres funkcji. Będzie mogła o wiele więcej niż tylko podgrzać wodę i ogrzać wnętrze. Pompa może pełnić funkcję wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła, może ogrzewać wodę w basenie i zintegrować się z systemem solarnym. Jeśli chodzi o komentarze na temat Nibe F204, 12 kW opinie są pozytywne. Wynikają głównie z niskiej klasy energetycznej i dobrych parametrów technicznych. Jakość pompy potwierdza certyfikat EHPA. Jeśli szukasz sprawdzonej pompy do domu jednorodzinnego polecamy egzemplarz Nibe F2040 12 kW. Opinie zdecydowanie zachęcają do zakupu tego urządzenia.

Pompa ciepła Nibe Split 6 kW – opinie o produkcie

Technologia Split polega na rozdzieleniu układu chłodniczego na dwie jednostki – zewnętrzną – z inwertorową turbosprężarką i wewnętrzną – dobieraną według funkcji systemu. Użytkownicy chwalą pompę ciepła Nibe Split 6 kW. Opinie są wynikiem dużej niezawodności tego modelu. Produkt cechuje modułowa moc grzewcza, oscylująca w granicach 2,0-6 kW, 3,0-8 kW, 3,5-12 kW lub 4,0-16 kW. Wysoką efektywność gwarantuje klasa energetyczna A++.  Nibe Split 6 kW opiniowany jest jako produkt sprawdzony i pewny. Wbudowany system odszraniania przez odwrócenie obiegu zapewnia optymalne efekty pracy. Rekomendujemy ten model pompy ciepła do codziennego użytku we własnym zaciszu domowym.

Z pewnością masz wiele pytań odnośnie doboru pomp ciepła. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz lub zadzwoń do naszych ekspertów. Chętnie udzielimy Ci ważnych informacji.

ZAPYTAJ O INDYWIDUALNY PROJEKT.

Skontaktuj się z przedstawicielem NETSOLAR.


Kontakt